Konference
Rekonstrukce a provoz bytových domů

4. ročník konference portálu TZB-info pro družstva, SVJ, správce, techniky a projektanty

DATUM KONÁNÍ

Středa 11. listopadu 2020

od 09:00 do 16:30 hod.

MÍSTO KONÁNÍ

Masarykova kolej, ČVUT

Praha, Praha 6 - Dejvice

Program konference 2020 zatím připravujeme

PARTNEŘI 2020

Na konferenci se dále prezentují firmy:

Archivní informace z konference 2019

Kdy připravit odpojení od CZT a kdy naopak u něj zůstat, jednat o podmínkách a hledat lepší technické řešení otopného systému? Jaké riziko je dobíjení elektrokol ve sklepích? Koeficienty při rozúčtování nejsou stanoveny zákonem. Jaké riziko pro obyvatele z toho plyne?

Letošní konference je především zaměřena na témata, která vycházejí z běžné praxe majitelů, zástupců SVJ a správcovských firem.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT. Vzdělávací program je hodnocen 1 kreditním bodem.
Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů ČKA. Vzdělávací program je hodnocen 2 kreditními body.

Okruhy témat:

  • CZT - kdy odpojit a kdy jen jednat o ceně tepla? Jaké jsou postupy, kdy, kdo a jak sjednat a upravit smluvní podmínky? Kolik lze ušetřit pouze úpravou podmínek? Jaký je proces odpojení a jak dlouho trvá?
  • Rozúčtování tepla - koeficienty nejsou stanoveny vyhláškou. Kolik „stojí“ špatně stanovený koeficient? Kdo a jak je stanovuje a jaký to má důsledek pro obyvatele?  
  • Požární rizika po zateplení – co je špatně a za co jsou pokuty
  • Provozní požární rizika např. s nabíjením elektrokol ve sklepích – co je potřeba ohlídat a čí je to povinnost
  • Dálkové odečty tepla a vody – výhody, provoz, srovnání
  • Vlastní kotelna – kolik stojí pořízení a provoz s plynovými kotli a tepelným čerpadlem, povolení, povinnosti, zkušenosti na konkrétních příkladech
  • Jak ušetřit za elektřinu – jak ušetřit rychle a snadno hned a jak dále ušetřit fotovoltaikou na střeše. Co je pro to potřeba, kolik to stojí a jak dlouho to trvá?
  • Investice - Jak zajistit finance pro plánované investice? Jak postupovat při zajištění úvěru a jaké jsou současné nabídky na trhu včetně dotací?

Garant konference: Ing. Renata Straková | Organizační garant: Adéla Bystřická, tel.: 233 081 147, 739 063 668, e-mail: adela.bystricka@topinfo.cz

Pořadatel

Mediální partneři

Profesní komora požární ochrany
Praktický rádce pro SVJ
BOZP profi
Stavební klub
SVJ Aktuálně
Svaz českých a moravských bytových družstev
Aliance pro energetickou soběstačnost
Okolo bytu
ECCB