Rekonstrukce a provoz bytových domů

7. ročník konference odborného internetového portálu TZB-info

Motto: Ceny a změny na energetickém trhu zvyšují požadavky na úspory

DATUM KONÁNÍ

Středa 1. listopadu 2023

8:30 - 16:40 hod

MÍSTO KONÁNÍ

Masarykova kolej ČVUT

Thákurova 1, Praha 6 - Dejvice

Přihláška na konferenci
Program konference

Zveme vás, čtenáře portálu TZB-info, zástupce SVJ, bytových družstev, členy samospráv a projektanty na konferenci TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023.

Vstupte do světa, kde se v domech šetří, dobře bydlí a vše je podle platných požadavků. Zařadíme tematické kapitoly k provozu a rekonstrukcím bytových domů, vybrané stavební detaily, revize, kontroly, požární bezpečnost, nabíjení elektromobilů, fotovoltaika a využitelnost plochy střechy. Rozebereme zdroje tepla za nové energetické situace, rozúčtování tepla a vody.

Cílová skupina je projektant, architekt, energetický specialista a auditor, technik, státní správa povolování staveb, zástupci bytových družstev a SVJ.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů:
– ČKAIT s bodovým ohodnocením 1 bod
– ČKA s bodovým ohodnocením 2 body

Podívejte se na videoreportáž z konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2022

Program konference
Program 7. ročníku konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023 je zveřejněn. Součástí budou opět panelové diskuse a odpovědi na dotazy posluchačů, za účasti hlavních partnerů.

Garant konference: Ing. Renata Straková, Ing. Petr Bohuslávek | Organizační garant: Ing. Hana Marková, tel.: +420 733 785 891, e-mail: hana.markova@topinfo.cz

Hlavní partneřiNa konferenci se dále prezentují firmy: KERMI, Meltem Wärmerückgewinnung

Ceny energií se neustále zvyšují a do budoucna lze předpokládat jejich další růst. Rozhodnutí investovat do rekonstrukce, a zejména do zateplení stavby, je ekonomicky nezbytné. Snažte se ji proto provést co nejlépe. Prvním krokem by mělo být vždy kompletní zateplení budovy kvalitními materiály a v dostatečné tloušťce. Nešetřete na nesprávných místech. Kvalita materiálů a zpracování rozhoduje nejen o tom, jak bude výsledek vypadat, ale hlavně, zda bude řešení správně fungovat a dlouho vydrží.
Kermi s.r.o., výrobce a dodavatel v oboru vytápění a větrání, nabízí ucelený výrobní program. Od moderních, energeticky úsporných deskových radiátorů až po koupelnové radiátory, konvektory, otopné stěny, plošné vytápění/chlazení a řízené větrání obytných místností. Výrobky Kermi jsou udržitelným přínosem pro zdravé životní prostředí a příjemné vnitřní klima. Nabízí možnost přesného přizpůsobení prostorové situaci, tepelné potřebě a požadovanému tepelnému komfortu.
Česká rodinná společnost CIUR zpracovává ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem více než 30 tisíc tun druhotných surovin ročně. K roku 2021 vyrábí více jak 60 druhů výrobků. Foukaná izolace Climatizer Plus je první ekologicky šetrná izolace v ČR. Výrobky mají uplatnění v mnoha rozmanitých oborech. Součástí společnosti je divize TZB, která dodává na trh klimatizace a tepelná čerpadla. Společnost zajišťuje i dodávku i montáž. Dokáže pomoci i s žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám.
MELTEM - německý výrobce unikátních semicentrálních větracích jednotek s rekuperací.
Semicentrální rekuperační větrací jednotky společnosti MELTEM jsou kompromisem mezi centrální a lokální rekuperací splňující všechna kritéria moderní výstavby nízkoenergetických i pasivních domů. V praxi to znamená, že zajistí výměnu vzduchu v každé místnosti zvlášť nebo pomocí krátkého vzduchovodu provětrají 2-3 obytné místnosti včetně koupelny a WC. Jednotky jsou vhodné do novostaveb i rekonstrukcí.
Revitalizace soustav vytápění vede k okamžitému snížení nákladů. Instalací termostatických radiátorových hlavic na každý radiátor dosáhnete efektivního řízení tepla v každé místnosti. Volit můžete mezi moderními programovatelnými termostatickými hlavicemi a nebo nejnovějšími paroplynovými termostatickými hlavicemi, které jsou zařazeny v nejvyšší třídě přesnosti regulace teploty. Dalším krokem, vedoucím k optimalizaci topného systému, je hydronické vyvážení.
Schindler CZ vám bude spolehlivým partnerem při pořízení, servisu i modernizaci výtahu. Je jednou z největších tuzemských firem v oboru. Přináší zkušenosti a kvalitu plynoucí z více než 140leté tradice švýcarské značky a také nejmodernější technologie, které vám zpříjemní život a ušetří čas, starosti i výdaje. Příkladem jsou nové služby založené na digitalizaci. Samozřejmostí je nonstop dispečink a dostatek certifikovaných techniků, kteří se postarají o bezpečný a plynulý provoz vašeho zařízení.
Společnost Alca byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma pod názvem Alcaplast. V roce 2022 změnila název na Alca v rámci vzniku skupiny Alca Group. Je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, na ploše přes 110 000 m² vyrábí více než 1000 výrobků sanitární techniky – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment. Společnost se dále zaměřuje na výrobu prefabrikovaných koupelen pod značkou Alcasystem.
Jsme S-Power Energies, odborníci na technologie pro energetickou soběstačnost. Už 14 let instalujeme domácí a firemní fotovoltaické elektrárny, na míru a bez starostí. I váš bytový dům, panelák nebo činžák může šetřit s fotovoltaikou. Vyrobenou elektřinu z fotovoltaiky použijete ve společných prostorech, na ohřev teplé užitkové vody a spotřebu v jednotlivých bytech. Instalujeme tehdy, kdy z SVJ souhlasí všichni a také, když připojit chtějí jen někteří. Navrhneme řešení přímo pro váš dům a postaráme se o komunikaci s úřady.
Brilon a.s. je moderní, dynamicky se rozvíjející společnost, která již 30 let systematicky přináší na český a slovenský trh nové technologie v oboru TZB. Dnešní kondenzační plynové kotle jsou velice účinné a šetrné k životnímu prostředí. Mezi neodmyslitelné výhody patří využití široké modulace výkonu, moderní regulace a konstrukční odolnost. Zapalte se pro další informace v našem průvodci výběrem na www.brilon.cz

Mediální partneři:

Pořadatel

Z minulých ročníků – reportáž z konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2022

Vybrané zaznamenané přednášky, které zazněly v minulých ročnících, si můžete poslechnout níže.
Jak na úspory v bytovém domě? Nejen zateplení. Ušetřit lze i modernizací technologií
Jak na rekonstrukci TZB v bytových domech? Ohlédnutí za mimořádnou konferencí TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů v režimu NZEB – zajímavosti z konference
Vodoměry a rádiové odečty vody a tepla v bytových domech
Trendy v návrzích soustav pro přípravu teplé vody
Otopné soustavy před a po zateplení