Ing. Stanislav Toman
Principy větrání chráněných únikových a zásahových cest v budovách byly nově stanoveny ve změnách technických norem požární bezpečnosti staveb ČSN 73 0802 (nevýrobní objekty) a ČSN 73 0804 (výrobní objekty). Jde o Změny Z3, které jsou platné od února 2020. Budou popsány a vysvětleny hlavní parametrické a funkční požadavky větracích systémů chráněných únikových cest. Cílem prezentace je objasnit novou úpravu těchto důležitých požárně bezpečnostních zařízení.
Ing. Martin Pospíšil, Ph.D., Profesní komora požární ochrany – PKPO; Peritas s.r.o.
Přednáška přináší zkušenosti z výstavby objetu O2 Universum – přístavby největší multifunkční arény a největší kongresové haly v ČR. Objekt bude představen z hlediska jeho základních charakteristik, především z hlediska požární bezpečnosti. Přednáška je zpráva z realizace a postupu výstavby, z koordinačních funkčních zkoušek a zkoušek požárního odvětrání.
pplk. Ing. Tomáš Pavlík, Ministerstvo vnitra - generální ředitelství HZS ČR
Přednáška představuje aktuálně připravované změny legislativy na úseku požární ochrany spojené zejména s rekodifikací stavebního práva. Detailněji se věnuje navrhované kategorizaci staveb z hlediska požární bezpečnosti, podle které budou stavby posuzovány při výkonu státního požárního dozoru a podle které budou stanoveny požadavky na odbornost zpracovatelů požárně bezpečnostních řešení těchto staveb.
Ing. Vladimír Vymětalík, Ph.D., Cech pro zateplování budov ČR, z.s.
ČSN 73 0810 definuje závazné požadavky pro navrhování a provádění zateplení pomocí ETICS. Při návrhu požárněbezpečnostního řešení je nutné respektovat další související hlediska stavby, vlastnosti použitých výrobků, a to vše v souladu s technologickými zásadami provádění ETICS. Příspěvek se zabývá uplatněním požadavků ČSN 73 0810 na konkrétních objektech.
doc. Mgr. Tomáš Apeltauer, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební
Termín měkký cíl (soft target) sice nemá ustálenou definici, v bezpečností komunitě je nicméně takto vždy označováno místo s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení, které je atraktivní pro útočníka z řad teroristů nebo psychicky narušených jedinců. Provozovatelé měkkých cílů mají k dispozici stále širší portfolio metodických i technických nástrojů, které vznikají na půdorysu Koncepce ochrany měkkých cílů pro období 2017-2020 (vyplývá z usnesení vlády č. 711 ze dne 27. července 2016). Simulační nástroje jsou jedním ze základních nástrojů, protože umožňují analyzovat scénáře nepostihnutelné běžnou bezpečnostní dokumentací objektu.