Energetická náročnost budov

6. ročník konference odborného internetového portálu TZB-info

DATUM KONÁNÍ

Čtvrtek 1. prosince 2022

8:30 - 15:50 hod

MÍSTO KONÁNÍ

Masarykova kolej, ČVUT

Praha, Praha 6 - Dejvice


Přihláška na konferenci
Program konference

Cílem konference je diskuse ke každodenní praxi energetického specialisty v procesu jednání s investory a zpracovateli projektové dokumentace. Posouzení energetické náročnosti budovy je dnes poměrně složitý výpočtový postup a efektivní a konstruktivní spolupráce pracovního týmu zpracovávající projektovou dokumentaci v různých stupních dle stavební legislativy je velmi důležitá. Jde nám o vysvětlení principů hodnocení, kriteriálních požadavků, členění budovy, typického užívání a konečné klasifikace budovy. Údaj klasifikační třídy primární energie z neobnovitelných zdrojů není v současné době dostatečně komunikován a vysvětlen. Považujeme za nutné tuto situaci změnit a podílet se na dostatečné osvětě.

V závěru roku 2022 považujeme za nezbytné prodiskutovat nová pravidla na zpracování PENB od ledna 2023. Zachováme tak tradici, že se konference koná se spuštěním nových požadavků a za účasti odborníků, kteří se na nové legislativě podíleli a v diskusi mohou reagovat na dotazy z praxe.

Mimo jiné jsou k diskusi otázky jako např. Jaký je minimální rozsah projektové dokumentace pro konečné zpracování PENB? Kdy sdílet rozpracovanost dokumentu a s profesemi probrat okrajové podmínky, za kterých jsou splněny kriteriální požadavky energetické náročnosti budovy? Jaké jsou kriteriální požadavky a co znamenají? Kdy je prostor na optimalizaci? Jaký detail návrhu konkrétního řešení a technologie je minimum a co je optimální? Jsou doporučená opatření pro investora závazná? Kdy je v procesu výstavby nutné PENB aktualizovat?

Cílová skupina je projektant, architekt, energetický specialista a auditor, technik, státní správa povolování staveb.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT s bodovým ohodnocením 1 bod a ČKA s bodovým ohodnocením 2 body.
Konference je zařazena do vzdělávacích akcí průběžného vzdělávání energetických specialistů ENEX. Přidělený počet kreditů: 2. Přidělené číslo vzdělávací akce: 301.

Garant konference: Ing. Renata Straková | Organizační garant: Ing. Hana Marková, tel.: +420 733 785 891, e-mail: hana.markova@topinfo.czHlavní partneři

Na konferenci se dále prezentují firmy: KERMI , Bosch Thermotechnika , Entech-Group , Poradna Výměny kotlů , projekt s podporou Norských fondů

Brilon a.s. je moderní, dynamicky se rozvíjející společnost, která již 30 let systematicky přináší na český a slovenský trh nové technologie v oboru TZB. Zdroje tepla s dálkovou správou, úsporná a tichá tepelná čerpadla, úsporné plynové kotelny. Poskytujeme odborné poradenství a řešení pro klienty na míru. Zajišťujeme servis.
 
 

 
Kompletní systém větrání
Zehnder je největším výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty v Evropě. Vyvíjí, vyrábí a dodává nejen rekuperační jednotky, ale ucelený systém s vysoce hygienickými rozvody vzduchu a designovými mřížkami a ventily. Snadno kombinovatelné prvky umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci. Novinka Zehnder ComfoClime - komfortně temperovaný čerstvý vzduch po celý rok.
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize ISOVER nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejvyšší kvalitě na českém trhu: produkty z čedičové i skelné vlny, expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení. Značka ISOVER je jedničkou na českém trhu s tradicí produkce déle než 50 let ve vlastním výrobním závodě ve východočeských Častolovicích a díky závodům v Českém Brodě a v Lipníku nad Bečvou jedním z největších výrobců v ČR.
Ista se specializuje na měření a rozúčtování individuální spotřeby energií a transparentní vizualizaci dat o spotřebě pro bytové domy a komerční nemovitosti. K tomu využívá portfolio svých produktů – poměrové rozdělovače nákladů na teplo, vodoměry, měřiče tepla a související instalační systémy. V České republice ista působí od roku 1991 a poskytované produkty a komplexní služby patří k nejspolehlivějším a nejvyspělejším na českém trhu. Portál zajišťuje především rychlý přístup k informacím – odečty přístrojů, analýzy, archiv dokumentů vyúčtování za předchozí období. Řešení ista vyhovuje aktuální legislativě směrnice EED.
Společnost Danfoss s.r.o. patří mezi přední výrobce v oboru vytápění a chlazení. Zaměřujeme se na výrobu produktů, jejichž instalací zákazníci získávají energeticky efektivní řešení. Produkty společnosti Danfoss zajistí efektivní řízení tepla a tím snížení nákladů na vytápění, to vše při zachování tepelného komfortu pro uživatele. Nejinak tomu je u elektrického podlahového vytápění DEVI, které představuje optimální topný systém pro novostavby. DEVI navíc nabízí své produkty s kompletní zárukou až 20 let.
Společnost Bosch Termotechnika s.r.o. nabízí ve svém portfoliu výrobky z oblasti vytápění a přípravy teplé vody, které ohromí německou kvalitou, technickou vyspělostí, perfektním zpracováním a v neposlední řadě fascinujícím designem. Pod značkou Bosch naleznete výrobky pro byty a rodinné či bytové domy. Vybrat si můžete z následující nabídky: tepelná čerpadla vzduch / voda, klimatizace, plynové a elektrické kotle, solární systémy, zásobníky vody, plynové průtokové ohřívače a chytrou regulaci.
Kermi s.r.o., výrobce a dodavatel v oboru vytápění a větrání, nabízí ucelený výrobní program. Od moderních, energeticky úsporných deskových radiátorů až po koupelnové radiátory, konvektory, otopné stěny, plošné vytápění/chlazení a řízené větrání obytných místností. Výrobky Kermi jsou udržitelným přínosem pro zdravé životní prostředí a příjemné vnitřní klima. Nabízí možnost přesného přizpůsobení prostorové situaci, tepelné potřebě a požadovanému tepelnému komfortu.

Mediální partneři

Související články: