3. ročník konference odborného internetového portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
v režimu NZEB
13.11.2019 / Masarykova kolej, ČVUT, Praha, Praha 6 - Dejvice
Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi
Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi
7.-9.10. + 14.-15.10.2019 / Aquapalace Hotel Prague, Čestlice

Portály TZB-info a ESTAV.cz pravidelně organizují odborné konference, semináře, školení a doprovodné programy odborných veletrhů.

Portál TZB-info je oborový zdroj informací zaměřený na stavebnictví, úspory energií a související obory nazývané souhrnně technická zařízení budov. Zabývá se přednostně stavebními obory souvisejícími s budovami a hospodařením s energiemi v budovách. Každodenně přináší aktuální informace o dění v těchto oborech. TZB-info je na seznamu recenzovaných periodik. Portál je určen pro profesionály a širokou odbornou veřejnost.

Portál ESTAV.cz poskytuje každodenní zpravodajství z oblasti stavebnictví. Dává rady a tipy jak se orientovat na stavebním trhu v materiálech a firmách, nabízí informace o ucelených řešeních pro stavby, rekonstrukce a modernizace bydlení. Sleduje aktuální trendy v oblasti designu, architektury i techniky. Přináší na český internet zahraniční trendy a inspirace. Určen je pro širokou stavební a laickou veřejnost.

Konference "Požární bezpečnost staveb"20.09.2018 / Veletrh ForArch, PVA Letňany - Kongresový sál, vstupní hala 2

Konference bude již potřetí součástí doprovodného programu veletrhu For Arch v Praze. Minulé ročníky se věnovaly požární bezpečnosti památkových staveb a požární bezpečnosti dřevostaveb. Přednášel herec a architekt David Vávra o rekonstrukci památkově chráněného divadla v Kladně a Ole Herbrand Kleppe o rezidenční budově Treet, v té době nejvyšší dřevostavbě na světě.

Třetí ročník konference se bude věnovat požární bezpečnosti výškových staveb. Zazní přednáška o unikátní konstrukci nových věží Světového obchodního centra v New Yorku a analýza závěrečné zprávy požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně. Další přednášky navážou tématem požární bezpečnosti bytových domů v České republice, a to zejména se zaměřením na panelové soustavy bytových domů.

Více informací o konferenci
Požární bezpečnost staveb

Konference "Rekonstrukce a provoz bytových domů v režimu NZEB"13.11.2019 / Masarykova kolej, ČVUT, Praha, Praha 6 - Dejvice

Zavedení pojmu budova s téměř nulovou spotřebou energie vzbudilo zájem, odpor i očekávání odborníků i široké veřejnosti. Při zachování stávajícího vývojového trendu lze očekávat, že budova s téměř nulovou spotřebou energie bude mít oproti současné běžné budově kvalitnější obálku, dobře regulovatelné vytápění, větrání i osvětlení a bude zásobována částečně z obnovitelných zdrojů energie, byť to ze současného nastavení nemusí pro všechny budovy obecně platit.

Větší změny dokončených budov mají dle současně platných předpisů mírnější požadavky. Jak ale řešit přístup pro stávající bytové domy, pokud chceme docílit splnění požadavků nZEB? Je to technicky možné? Jaká je finanční náročnost?

Více informací o konferenci
Provoz bytových domů

Školení "Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi"7. - 9.10. 2019 a 14. - 15.10. 2019 / Aquapalace Hotel Prague, Čestlice

Intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář je zaměřen na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Účastníci obdrží Certifikát managera správy a provozu nemovitostí, který vydává TZB-info společně s IFMA CZ.

Na kurzu přednáší výhradně odborníci z praxe. V předchozích kurzech účastníci velmi kvitovali, že přednášející v oboru pracují a jejich aktuální zkušenosti jsou součástí přednášek. Zároveň tak mohou účastníkům erudovaně poradit v diskusi. Přednášená témata jsou v souladu s platnou českou legislativou i evropským standardem EN 15221 "Facility management".

Více informací o školení
Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi